Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Çıra Kitap

Çıra Yayınları, Yayıncılığı "Iyiliği Emredip Kötülükten Alıkoyma" Faaliyeti Olarak Görür. 'Ibadet' Bilinciyle Nitelikli Bir Yayıncılık Yapmayı Kendine Ilke Edinmiştir.

  Çıra Yayınları, 2002 Yılında Yayın Hayatına Amatör Ruhuyla Başlamış, Bugün Itibarıyla Çıra Yayın Grubu Olarak Bünyesinde Birçok Yayınevi Bulunmaktadır. Çıra Yayın Grubu Olarak; 2004 Yılında Aylık Özgün İrade Dergisi, 2009 Yılında Ise Haftalık Özgün Duruş Gazetesini Çıkarmıştır. 208 Sayı Yayınlan Haftalık Özgün Duruş Gazetesi 2011 Eylül’de Iç Ve Dış Birtakım Olumsuzluklardan Kaynaklanan Sebeplerle Yayınına Son Vermiştir.

 

  Misyon Yayıncılığı Ilke Edinmiş Olan Yayınevimiz; "Mermeri Delen Damla" Kararlılığıyla Yayın Hayatını Devam Ettirmektedir. Çıra Basın-Yayın Olarak; Yayınlarımız Dijital Ortamda, Dergi Ve Yayınevi Sitesinde Görüntülenmektedir.

  Çıra Basın-Yayın, Habercilik Olarakta; "Ibadetin Az Da Olsa Sürekli Olanı Efdaldir" Anlayışının Gereği, "Haber Duruş" Sitesi Yayınına Devam Etmektedir. Haber Duruş; Devraldığı Misyonu Sürekli Kılmayı Ve İslami Yayıncılıkta Uzun Soluklu Bir Performans Ortaya Koymayı Kendisine Ilke Edinmiştir.

 

  Bilindiği Gibi, 28 Şubat Post-Modern Darbe Sonrası Yaşanan Fetret Döneminin Travmasının Ve Psikolojisinin Üzerimizde Bıraktığı Kırılmayı Aşma Çabasının Bir Adımı Olarak Ve Aynı Zamanda 2000 Öncesi Yayınlanmış Değişim Dergisinin Bıraktığı Yerden Devam Etmek Amacıyla Özgün İrade Dergisi, Mayıs 2004´De Yayın Hayatına Başlamış Ve Bu Yayınını Kesintisiz Olarak Sürdürmektedir.

 

  Haber Duruş, Kendi Gerçekliğinden Hareketle, "Sahih Ve Sağlam Bir Duruşla" Haber, Yorum Ve Analiz Sitesi Olma Iddiasındadır. Haber Duruş, Duyarlı Müslümanların Birikimine Yaslanarak Ve Aynı Zamanda Ondan Beslenerek, Yaşanan Tecrübeleri Ve Fikri Birikimlerini Ifade Etmeleri Için Bir Zemin Ve Imkândır. Buhranlı Dönemlerde, Isminde Ifadesini Bulan 'Kararlılığa' Ve 'Sağlam Bir Duruş'a Vurgu Yapan Haber Duruş; Insanımız Açısından Umudun Ve Küllerinden Yeniden Doğuşun Da Bir Ifadesidir.

 

   Haber Duruş; 'Soğuk Savaş'ın Sona Erdiği, Küresel Güçler Tarafından Yeni Düşman Algısının "İslami Terör" Olarak Pazarlandığı Ve Panzehir Olarak "Ilımlı İslam" Projesinin Dayatıldığı Ve Bunun Yetersiz Kaldığı Yerlerde De Yeni "Sykes-Picot" Senaryolarını Devreye Sokulmasına Karşılık Müslümanları Uyanık Ve Dikkatli Olmaya Çağıran İslam Medeniyetine Ait Bir "Ses"Tir. 

 

  Çıra Yayın Grubu, Bünyesinde Barındırdığı Yayın Evleriyle; Her Kesimde Ki Insanlarımıza Hitap Etmektedir. Sanat- Edebiyat'tan, Çocuk Yayınlarına, Felsefeden-Düşünceye, Tarihten-Ilahiyata, Kur’an Kavramlarından- Kur’an Tefsirine, Kur’an Mealinden- Hadis Fihrisi'ne Ve Siyerden- Jeopolitiğe Gibi Alan Içeren Yüzlerce Kitap Yayınlamıştır…

 

  Çıra Yayın Grubu Bünyesinde Bulunan Yayınlar; Çıra Yayınları, Çıra Çocuk, Çıra Genç, Çıra Edebiyat, Çıra Akademi, Bengisu Ve İşrak Yayınları Gibi Yayınlar Grupta Bulunmaktadır. Çıra Yayın Grubu Düşünce Hayatımızı İslami Temeller Üzerinden Yeniden "Imar" Etmeye, İlahi Mesaja Susamış Gönülleri "Tamir" Etmeye Yönelik Çabaları Ile Dünya Ve Ahiretimizi "Mamur" Kılma Mücadelesine Heyecanla Ve Kararlılıkla Devam Etmektedir.

Selam Hakka Ve Adalete Tâbi Olanların Üzerine Olsun.

 

İletişim Bilgileri
Çıra Basın Yayın Org. Ve İletişim Hiz. Tic. Ltd Şti
Tel: 0212 635 9919 - Fax: 0212 534 8183
Ali Kuşçu Mah. Nalbant Demir Sok. No 10 D 3 Fatih/İstanbul
Kapat